Chrysamed Konsantre EC

                
           
 
   
    Chrysamed Konsantre EC    
         
    Insektisit - Akarisit (Emülsiyon)    
         
    FORMÜLASYON    
                     
    Esbiothrin (saf)   50g/l    
    Chrysa Emülgatör   850g/l    
                 
         
     Kokusuz            
         
       
 
     
     
 

Chrysamed Konsantre EC bilinen diğer insektisitlerden çok farklıdır.

 

Chrysamed Konsantre EC preparatı (sulandırılmış, kullanıma hazır şekli), Sıcakkanlılara ve çevremize karşı tehlike yaratmadan, uygulanan alandaki haşereleri, yumurta ve larvalarıyla birlikte yok ederek haşere sorununu kalıcı olarak çözen,PBO,Solvent ve türevlerini içermeyen, %99 su bazlı, kokusuz, leke ve kalıntı bırakmayan, geniş spektrumlu, Uluslararası patentli, yeni nesil bir Haşere ilacıdır.

Chrysamed Konsantre EC, su ile karıştırıldıktan sonra, suyun her molekülüne eşit oranda dağılır ve bir daha bozulmayan, ayrışmayan, çökmeyen homojen bir emülsiyon sağlar. Yani suyu bir nevi ilaca dönüştürür.

Chrysamed Konsantre EC preparatı, ile yapılan ilaçlamalarda ilk damladan son damlaya kadar her püskürtmede eşit oranda etken madde uygulanmış olur.   

Chrysamed Konsantre EC, nin diğer önemli özelliği ise suya karıştırıldıtan sonra aktivitesi artarak, minimum etken madde ile maximum etki sağlar.   

Chrysamed Konsantre EC, nın sulandırılması ve uygulaması da diğer ilaçlardan farklıdır.

Chrysamed Konsantre EC, nın etiketinde öngörülen sulandırma oranları Ruhsat mevzuatı gereği birim alana tekabül etmesi gereken etken madde miktarına göre belirlenmiştir.

Normalde insektisitler sulandırıldıkça etken madde yüzdesi azalır, dolayısı ile Haşerelere karşı etkisi de azalır.

Halbuki Chrysamed Konsantre EC, sulandırıldıkça toksisitesi azalır ama Haşerelere karşı öldürme ve repellent etkisi artar. Çünkü Chrysamed suyun moleküllerini birbirinden ayırarak küçültür ve molekül sayısını arttırır, dolayısıyle Chrysamed in etken maddesi daha fazla su molekülüne bağlanır.

Chrysamed Konsantre EC, haşerenin cinsine, haşere sorununun özelliğine ve uygulama metoduna bağlı olarak 1/120 oranına kadar sulandırılabilinir.

Etikette belirtilen oranda sulandırıldığında etkisi diğer ilaçlardan farklı değildir. Chrysamed etikette belirtilen orandan daha fazla sulandırıldığında etkisi artar.

Deneyin gözlerinize inanamayacaksınız.

Etkisini artırmak için Chrysamed Konsantre EC,yi 1/80 oranında (1 Litre Chrysamed Konsantre EC,yi 80 Litre su,   100 ml. chrysamed takr. 8 Litre su)  ile karıştırılması tavsiye edilir.

1 Lire sulandırılmış kullanıma hazır preparat ile, haşerenin cinsine, haşere sorununun özelliğine ve uygulama metoduna bağlı olarak 100 ila 1000 m2 alan ilaçlanabilinir.

Chrysamed Konsantre EC, su ile sulandırıldıktan sonra bir daha ayrışmadığından, preparat yıllar sonra dahi tekrar kullanılabilinir. 

Uygulamanın çok ince, çok yavaş ve bol miktarda yapılması tavsiye edilir.

Uygulama süresi ne kadar uzun olusa etkisi o kadar yüksek ve rezidual (kalıcı) etkisi o kadar uzun süreli olur. 

ULV soğuk sisleme uygulaması daha etkilidir.

Kullanım şekli:

Chrysamed Konsantre EC, uzman eleman nezaretinde uygulanır.

Chrysamed Konsantre EC,yi haşerelerin üzerine doğrudan sıkmanız şart değildir, Chrysamed Konsantre EC, yi haşerelerin bulunabileceği, konabileceği veya geçebileceği açık ve kapalı alanlara ULV (soğuk sisleme) veya el ve sırt pülverizatörleriyle çok ince bir şekilde bol miktarda uygulayınız. Evlerde (yerler, duvarlar, mobilyalar, elbise ve mutfak dolapları, mutfak makine ve tezgahların alt ve arkaları vs.) ev ve işyeri çevreleri, bahçeleri, hayvan barınakları ve çevreleri vs. açık yer bırakmadan tamamen ilaçlayınız.

Chrysamed Konsantre EC, yi kullanırken, kapı ve camları kapatmaya, evi terketmeye veya havalandırmaya gerek yoktur.

Böyle bir uygulama sonrasında o alanlarındaki haşereler zamanla yok olurlar, o alana yeni haşereler uzun süre yaklaşmaz ve o alana giren haşerelerde kısa sürede (birkaç dakika ile birkaç saat içinde) telef olur. Çok sorunlu alanlarda uygulamanın 2 haftada bir olmak üzere birkaç kez tekrarlanması ve uygulama süresinin uzun tutulması gerekmektedir.

 Hedef haşereler: 

Sivrisinek, Hamamböceği, Kene, Karasinek, Karınca, Güve, Tahtakurusu, Yakarca, Kalorifer Böceği vb. uçan ve yürüyen haşerelere karşı etkilidir.  

Kullanım alanları: 

Siteler, apartmanlar, oteller,yazlıklar, evler, (perde, halı, koltuk, yatak, kapı, pencere ve yerlere püskürterek) işyerleri, hastaneler, askeri birlikler, restorantlar, kafeteryalar, pastaneler, fırınlar, marketler, okullar, kampüsler, beldeler, yurtlar, kışlalar, Bahçeler, balkon ve teraslar, kamp ve piknik alanları (yerlere, çevrenize, elbise ve ayakkabılarınıza sıkarak), hayvan barınakları ve çiftlikleri, mezbahalar vs. tüm açık ve kapalı alanlarda, iç ve dış  mekanlarda uzman eleman nezaretinde kullanılır.